0
0
Tále

Náročnosť: Stredná
Vzdialeniosť v km: 34
Výškové metre : 730
Trasy z : Tále
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
vyjskovsky_1.jpg

Popis trasy

Z rekreačnej oblasti Tále vedie ďalšia cesta k ,,orosenej" odmene blízko Vajskovského vodopádu, kde posledných 800 m prejdete po turistickom chodníčku k jednému z našich najkrajších vodopádov. Llesnými cestičkami pomedzi Nízkotatranské hory prídete k obľúbému jazeru Krpáčovo, kde sa môžete osviežiť a svoje sily aj e-bike dobiť v hoteli Polianka nad jazerom a ďalej pokračovať až takmer na koniec Vajskovskej doliny, ktorá ústí pod hrebene Tatier. Vajskovský vodopád nikdy nebol tak blízko!

Trasa sa začína v rekreačnej oblasti Tále (hotel Partizán / hotel Stupka), odkiaľ miernym stúpaním po asfaltovej ceste odbočíme k hotelu Golf. Tu sa napojíme na zelenú cyklotrasu 5552, ktorá sa prelína s turistickým chodníkom ,,Partizánska cesta" značený červenou značkou a vedie nespevneným chodníkom so štrkovým povrchom 3,7 km k rázcestiu hotel Junior, nad jazero Krpáčovo, kde sa môžete príjemne schladiť.

Ďalej trasa pokračuje popod jazero zelenou cyklotrasou 5552 pomedzi chaty a vyústi na hlavnej ceste, kde pokračujeme dole smerom na rázcestie Črmné pri pamätníku SNP.

Tu sa napojíme na žltú cyklotrasu 8599, ktorá pokračuje asfaltovou cestou Vajskovskou dolinou k rázcestiu Pálenice.

Tu cyklotrasa končí a začína sa turistický chodník v prírodnej rezervácii, kde je povolený vstup len pre peších turistov. V prípade záujmu o návštevu Vajskovskému vodopádu odporúčame si objednať sprievodcu, ktorý vám postráži bicykle na rázcestí a vy sa môžete vybrať na túru k vodopádu (2 hod.).

Naspäť sa vraciame tou istou trasou cez Črmné,  Krpáčovo na Tále.

* Gpx aj výškový profil trate je jednosmerný

Mapa

Vzdialeniosť v km: 34     Výškové metre : 730