0
0
Tále

Náročnosť: Ľahká
Vzdialeniosť v km: 12
Výškové metre : 420
Trasy z : Tále
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
krpacovo_1.jpg

Popis trasy

Lesná cestička z rekreačnej oblasti Tále vás prevedie rozprávkovým krajom pravých Nízkotatranských lesov priamo k obľúbému jazeru Krpáčovo, kde sa môžete osviežiť a svoje sily aj e-bike dobiť v hoteli Polianka nad jazerom. Pre vášnivých vodákov určite odporúčame započičanie paddleboardu v hoteli a osviežujúci relax na jazere! Po odpočinku vás čaká návrat popri prameni Sama Chalupku cez najväčšiu archeologickú lokalitu Horehronia „Hrádok“ - chránená kultúrna pamiatka z mladšej a neskoršej doby bronzovej. Až prejdete okolo prvého majtrovského golfového areálu Tále.

Trasa sa začína v rekreačnej oblasti Tále (hotel Partizán / hotel Stupka), odkiaľ miernym stúpaním po asfaltovej ceste odbočíme k hotelu Golf. tu sa napojíme na zelenú cyklotrasu 5552, ktorá sa prelína s turistickým chodníkom ,,Partizánska cesta" a vedie nespevneným chodníkom so štrkovým povrchom 3,7 km k hotelu Polianka, nad jazero Krpáčovo (pozor od jazera sa musíme naspäť vrátiť k na rázcestie k hotelu Polianka).

Ďalej vedie trasa od hotela Polianka vľavo po žltej cyklotrase 8554 so štrkovým povrchom s miernym klesaním. Po 800 metroch sa dostávame na rázcetie, kde môžeme odbočiť ku prameňu Sama Chalupku, ochutnať vodu a vrátiť sa späť na cyklotrasu. Ďalej pokračujeme dolinou hnusné po žltej 8554 k rázcestiu Hrádok.

Tu odbočíme vľavo a napojíme sa na zelenú cyklotrasu 5552. Pokračujeme 4 km  prejdeme cez Ski centrum Tále až prídeme na hlavnú cestu ku Tálskej kúrii, kde odbočíme vľavo a po hlavej ceste pokračujeme smerom na Chopok juh 1,2 a pri označenej križovatke odbočíme vľavo na hotel Partizán/Stupka. Prípadne od Tálskej kúrii porakčujeme len 500 m po hlavnej ceste a na označej kriižovatke odbočíme vľavo na Ski & Golf resort Tále, kde po asfaltovej ceste pokračujeme 700 m a odbočíme vpravo, napojením sa na panelovú cestu pomedzi chatky až k vodnej nádrži Tále.

Mapa

Vzdialeniosť v km: 12     Výškové metre : 420