Používaním stránok prevádzkovaných horehronie.sk  súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Výhľady nad Breznom z Kabátovej

0
0
Brezno
Č. trasy: 2
Náročnosť: Stredná
Vzdialeniosť v km: 32
Výškové metre : 800
Trasy z : Brezno
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
kabatova_3.jpg

Popis trasy

Malý okruh juhovýchodnými pasienkami cez hrebene Koreňová, Kabátová a popri prírodnej rezervácii Rohoznianska jelšina vás po dobrom výšľape zoberú na malý kúsok raja na zemi medzi samoty, kde môžete v tichu rozjímať nad krásami Balockých vrchov a hrebeňami Nízkych Tatier. Nadýchať sa vône lesov a na druhej strane doliny priučiť sa i čo to hospodáriť prechodom cez lazy nad miestnou časťou Rohozná, Valachová a Kozlovo.

 

Z námestia Brezna vedie trasa po hlavnej ceste 66 v smere Červená skala. Po 3,8 km prichádzame do časti Bujakovo, kde hneď na začiatku odbočíme vpravo po novom moste k Harmaneckým papierňam. Tu pokračujeme modrou cyklotrasou 2570 po asfaltovej ceste pomedzi domy o 800 m odbočíme nad cintorínom prudko vľavo popod chatovú rekreačnú oblasť k rázcestiu Kozlovo, kde pokračujeme lazovitým osídlením  modrou cyklotrasou 2570 so štrkovým povrchom  k rázcestiu Valachovo pri železničnom priecestí. Pokračujeme rovno cez priecestie žltou cyklotrasou 8594, ktorá ústí na hlavnú cestu 530, kde pokračujeme vľavo smerom na Tisovec (po pravej ruke odpočívadlo pamätník SNP s výhľadom na Nízke Tatry).

Pokračujeme hlavnou cestou 530 do časti Rohozná, 200 m pred železničným priecestím zídeme z hlavnej cesty vpravo a pokračujeme žltou cyklotrasou 8594 s asfaltovým povrchom k rázcestiu Rohozná – Rosička. Tu odbočíme vpravo na zelenú 5573 smerom na Kabátovú po nespevnenej ceste miernym dlhým stúpaním popri koryte Breznianskeho potoka 5 km.

Prichádzame k rázcestiu Kabátová (909 m n.m.), kde odbočíme vpravo a pokračujeme klesaním po zelenej  5571 poľnou cestou pomedzi pasienky s chatkami s výhľadom na Nízke Tatry 3,8 km až po rázcestie Čierny Balog - Ungrovo (773 m n.m.). Pozor tu pokračujeme vpravo po zelenej 5571 prudkým klesaním po štrkovej ceste takmer 2 km a prichádzame k hlavnej ceste k rázcestiu Vrchdolinka, kde odbočíme vpravo a pokračujeme na Brezno hlavnou cestou 529.

Varianty trasy

Ak máme dostatok síl môžeme sa z rázcestie Vrchdolinka pokračovať horizontom cez Lúčky, je tu prechod z hlavnej cesty na druhú stranu po poľnej cyklotrase modrá 2569, ktorá sa napojí na hlavnú cestu pri sídlisku Mazorník v Brezne. (+7 km)Ak máme dostatok síl môžeme sa z rázcestie Vrchdolinka pokračovať horizontom cez Lúčky, je tu prechod z hlavnej cesty na druhú stranu po poľnej cyklotrase modrá 2569, ktorá sa napojí na hlavnú cestu pri sídlisku Mazorník v Brezne. (+7 km)

Mapa

Vzdialeniosť v km: 32     Výškové metre : 800

REGIÓN HOREHRONIE
oblastná organizácia cestovného ruchu

Klaster Horehronie

združenie cestovného ruchu


Nám. gen. M.R. Štefánika 3
977 01 Brezno

Telefón: +421 911 633 119
E-mail: info@horehronie.sk

www.slovakia.travel

Aplikácia na GPX zadarmo

movingworld.de

Aplikácia na GPX zadarmo (Android)

GPX viewer

Copyright © 2018 Všetky práva vyhradené.