Používaním stránok prevádzkovaných horehronie.sk  súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Cyklookruh Šumiac – Vaľkovňa – Zlatno

0
0
Šumiac
Č. trasy: 18
Náročnosť: Ľahká
Vzdialeniosť v km: 20
Výškové metre : 210
Trasy z : Šumiac
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
trak_18_sumiac.jpg

Popis trasy

Cyklotrasa prechádza popri prekrásnych stodolách, ktoré sú roztrúsené po celom Šumiackom chotári. Pôvodní obyvatelia nazývaní aj „stodoľare“ kedysi trávili letné mesiace práve v týchto obydliach, kde sa starali o svoje pozemky a domáce zvieratá.

Okruh začína v centre obce Šumiac, kde sa vyberiete doľava po modrej cyklotrase zvanej „Zelená stuha Horehronia“ až do Vaľkovne - časť Nová Maša, kde prejdete cez hlavnú cestu č. 66 a napojíte sa na zelenú cyklotrasu č. 5581 popri kopci Gindura. Pod vrcholom Čistého Grúňu odbočíte doľava a napojíte sa na žltú cyklotrasu č. 8592, ktorá vedie z Heľpy až na sedlo Besník. Pokračujete po tejto žltej trase popri Havraníku až do obce Zlatno. Cestou si môžete vychutnať dych berúce výhľady na zlatnianske lúky a po nich roztrúsené drevené stodoly.

Keď zídete do obce Zlatno prejdete cez železničné priecestie a napojíte sa opäť na hlavnú cestu č.66 po ktorej pokračujete až na rázcestie do obce Šumiac a Červenej skaly. Po zelenej trase č. 5576 si vychutnáte posledné náročnejšie stúpanie do Šumiacu. Túto cyklotrasu môžete ukončiť osviežením v Pohostinstve pod úbočou.

Fotografie

Mapa

Vzdialeniosť v km: 20     Výškové metre : 210

REGIÓN HOREHRONIE
oblastná organizácia cestovného ruchu

Klaster Horehronie

združenie cestovného ruchu


Nám. gen. M.R. Štefánika 3
977 01 Brezno

Telefón: +421 911 633 119
E-mail: info@horehronie.sk

www.slovakia.travel

Aplikácia na GPX zadarmo

movingworld.de

Aplikácia na GPX zadarmo (Android)

GPX viewer

Copyright © 2018 Všetky práva vyhradené.