0
0
Horná Lehota

Náročnosť: Ťažká
Vzdialeniosť v km: 36
Výškové metre : 1130
Trasy z : Horná Lehota
Varianty trasy: Nie
Gpx na stiahnutie: Áno
srdiecko_1.jpg

Popis trasy

Cyklotrasa so značným stúpením smeruje k hlavnému horskému rázcestiu Srdiečko, kde je i horský hotel s reštauráciou a jeden zo vstupných bodov najväčšieho slovenská lyžiarskeho strediska Jasná.

Trasa začína v obci Horná Lehota, kde nasleduje po zelenej cykloznačke 5552. Po 3 km sa cyklotrasa spája so žltou cyklotrasou 8554 po ktorej budeme pokračovať miernym stúpaním štrkovou cestou hore smerom ku prameňu Sama Chalupku (1 km). Trasa nás privedie po ďalších 3 km na rázcestie Krpáčovo, kde si môžeme oddýchnuť v rekreačnej oblasti s jazerom, kolibou a hotelom s reštauráciou.

Tu sa napojíme opäť na zelenú cyklotrasa 5552 ktorá nás chatovou oblasťou privedie do centra cestovného ruchu na Horehroní - Tále. Miesto je vhodné na osvieženie sa v umelelj nádrži, nachádza sa tu Tálska bašta, hotel Partizán a Stupka, kde si môžete nabiť elektrobicykle, kým si v príjemnou horskom prostredí vychutnáte obed. 

Z rázcestia Tále, hotel Partizán pokračujeme po asfaltovej ceste ku križovatke s cestou III. triedy po žltej cyklotrase 8597 smer horský hotel Srdiečko. Cesta nie je frekventovaná a povrch je výborný aj pre cestné bicykle. Po 8 km prichádzame k horskému hotelu Srdiečko, kde sa môžeme občerstviť prípadne zrelaxovať vo vonkajšom wellnesse v kúpeli s kaďami, kým sa nám nabijú elektrobicykle pri reštaurácii.

Naspäť sa zvezieme po tej istej trase ku križovatke k hotelu Partizán / Krpáčovo, pokračujeme chatovou osadou k hotelu Polianka pri jazere Krpáčovo, kde zmeníme smer a po asfaltovej ceste pokračujeme zelenou cyklotrasou 5552 do obci Dolná Lehota (5,5 km) popri pamätníku SNP, kde odbočíme vľavo na žltú cyklotrasu 8551 do nášho cieľa obci Horná Lehota (3,2 km)

 

Zaujímavosti:

prameň Sama Chalupku

chodník upíra Prdimuchu

jazero a rekreačná oblasť Krpáčovo

stredisko Jasná - lanovky / kabíny na Chopok

pamätník SNP 

 

Občerstvenie:

Krpáčovo - Koliba pri jazere, hotel Polianka

Tále - hotel Stupka, Partizán, Tálska bašta

Horský hotel Srdiečko

Dolná Lehota

Mapa

Vzdialeniosť v km: 36     Výškové metre : 1130