Používaním stránok prevádzkovaných horehronie.net  súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Otvorenie E-bike sezóny v Podkoniciach

V sobotu 14.4.2018 sme v Podkoniciach oficiálne otvorili cyklistickú sezónu spoločným výjazdom e-bikerov u nášho člena Ride.sk. Pri ideálnom počasí sa zišlo 40 nadšenocov.

Podkonice sú dedina v blízkosti Banskej Bystrice, priamo v Nízkych Tatrách. Má bicyklovú históriu a je na mieste, kde sa začínajú perfektné cyklotrasy. Okrem cykloturistiky sa tu jazdil aj Slovenský pohár a RIDE Cup v downhille, teraz aj v uphille.

Trasa výjazdu bola z Podkoníc cez Pleše, Príslop, Kalište, Močare, Šachtičky, Selčiansky Diel, Priechod, Slovenskú Ľupču. Táto zhruba 40 km trasa bola ideálna na otvorenie ebike sezóny a rozhýbanie kostí po dlhej zime. Niektorí jazdci boli nadštandardne vybavení a pripravení na všetko (500Wh na e-biku, 1000Wh v ruksaku).

podkonice otvorenie 1Štart bol z námestia Podkoníc spred nového e-bike shopu Ride.sk , ktorý má ambíciu stať sa horským e-bike shopom so servisom, požičovňou, testcentrom a inými službami.

Prvý výjazd bol k lyžiarskemu stredisku Pleše, s krásnym výhľadom na Banskú Bystricu. Krátka pauza čakala bajkerov s pohľadom do histórie vo vypálenej obci Kalište. Lúka Močare bola posiata šafránom. Z Močarov sme videli krásne výhľady aj na Šachtičky, ktoré boli našim ďalším bodom, alebo aj na Krížnu, kam pôjdeme v lete. Popri ceste sme narazili na „polia“ medvedieho cesnaku. Snehu sme sa úplne nevyhli, ale tlačiť bolo treba na celej trati asi len 400m. V horskom hoteli Šachtička sme si dali pauzičku a pred zjazdom Divný les – domáce kočovné prírodné nepasterizované pivo. Zo Šachtičiek sme pokračovali na Selčiansky diel. Nabrali sme vietor do vlasov na lúkach nad Čachovom. Odtiaľ sme pokračovali popri selčianskych skokanských mostíkoch, cez Priechod a potom smerom na Slovenskú Ľupču.

Zakotvili sme na rodinnej Mliečnej farme Braunvieh u Hiadlovských na syrové špeciality a domáce hamburgery. Vyrábajú tu špeciálny zrejúci syr Hiadlovec typu Parmezán, jediný na Slovensku, ocenený ale aj za hranicami. Po občerstvení sme pokračovali na Ľupčiansky hrad, kde ale bola svadba, tak sme len zvon kukli na hrad a pokračovali ďalej do Podkoníc.

V Podkoniciach sme zakončili prednáškou v unikátnom Slovenskom lyžiarskom múzeu s Igorom Bobákom. Porozprával nám rôzne historky z Podkoníc ale aj slovenskej lyžiarskej scény.
Záverečná after party sa konala priamo v záhrade e-bike shopu v Podkoniciach s domácimi kulinárskymi špecialitami.


REGIÓN HOREHRONIE
oblastná organizácia cestovného ruchu

Klaster Horehronie

združenie cestovného ruchu


Nám. gen. M.R. Štefánika 3
977 01 Brezno

Telefón: +421 911 633 119
E-mail: info@horehronie.sk

www.slovakia.travel

Aplikácia na GPX zadarmo

movingworld.de

Aplikácia na GPX zadarmo (Android)

GPX viewer

Copyright © 2018 Všetky práva vyhradené.