Používaním stránok prevádzkovaných horehronie.sk  súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Horehronské cyklodreziny prvý krát na Slovensku!

Hronec/Čierny Balog.

Na úzkokoľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog, kde premávala známa parná Čiernohronská železnička vznikol ďalší unikát. Už od piatku 23. augusta sa domáci aj turisti budú môcť po prvý krát na Slovensku bicyklovať aj po koľajniciach. 

Cyklodreziny 7Trať medzi stanicou Hronec a Čierny Balog, ktorá sa aktuálne z dôvodu zlého technického stavu koľajníc nemôže využívať na prepravu Čiernohronskou lesnou železničkou našla svoje nové, jedinečné využitie.

Región Horehronie je známy ako bike a e-bike región, pretože jeho územím vedie krásnych viac ako 865 km legálnych značených cyklotrás a patrí tak medzi vyhľadávané cykloturistické horské destinácie na Slovensku. Od 23. augusta pribudne v regióne ďalšia cyklistická atrakcia - Horehronské cyklodreziny. Cyklodrezina je ľahké koľajové vozidlo, ktoré je poháňané silou svalov na princípe bicyklovania.

V minulosti veľmi obľúbená trať Čiernohronskej železničky vedúca krasovým územím popri meandroch Hrončianskej doliny bude opäť prístupná verejnosti aj keď v trochu inej podobe. Zážitková jazda cyklodrezinou z hutníckej obce Hronec s prvým liatinovým mostom v Uhorsku až na Šánske v Čiernom Balogu bude opäť veľkým zážitkom.

„Aktuálne sú na trati dostupné dve šliapacie dreziny, ktoré máme zapožičané z poľskej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Na drezine môžu pedáľovať dve osoby naraz a zároveň sa v zadnej časti môžu viesť ďalšie dve až tri osoby. Sme nesmierne hrdí, že sme do regiónu dokázali priniesť atrakciu ako prví na Slovensku“ uviedol Ing. Aleš Bílek, riaditeľ Čiernohronskej železničky.

Trať medzi Chvatimechom a Čiernym Balogom ma obrovský potenciál a aktuálne je snaha o realizáciu projektu „Revitalizácie Čiernohronskej doliny“ , ktorá nebude slúžiť len pre turistov a cestovný ruch, ale prispeje taktiež k ekologickej preprave a začleneniu do integrovaného dopravného systému.

„Sme veľmi radi, že v regióne pribudla nová atrakcia, ktorá je pre náš región veľmi výstižná, keďže Horehronie sa prezentuje nielen ako bike a e-bike región, ale taktiež ako región historických vlakov, aj vďaka známej Čiernohronskej železničke, či historickému Horehronskému expresu. Zážitkovú jazdu cyklodrezinou si záujemcovia môžu objednať na webovej stránke regiónu Horehronie www.cyklo.horehronie.sk“

Cyklodreziny 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRASA:

Štart: Hronec - námestie o 9:00

Cieľ: Čierny Balog - Šánske od 12:00

Trasa má celkom 6,6 km a trvanie jednej jazdy cca 1 hodina plynulého šlapania.

Návrat vedie po tej istej trase, povelený návrat zo smeru Šánske je od 12:00 hod.

REZERVÁCIA:  https://bit.ly/2lPTQHy

Cyklodreziny 2

Cyklodreziny 8

 

 

 

 


REGIÓN HOREHRONIE
oblastná organizácia cestovného ruchu

Klaster Horehronie

združenie cestovného ruchu


Nám. gen. M.R. Štefánika 3
977 01 Brezno

Telefón: +421 911 633 119
E-mail: info@horehronie.sk

www.slovakia.travel

Aplikácia na GPX zadarmo

movingworld.de

Aplikácia na GPX zadarmo (Android)

GPX viewer

Copyright © 2018 Všetky práva vyhradené.