Používaním stránok prevádzkovaných horehronie.sk  súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Otvorenie E-bike sezóny na Kráľovej holi

V nedeľu 29.4.2018 sme otvorili e-bike sezónu aj na najvyššie položenom cyklobode na Slovensku, na matke 4 najvýznamnejších slovenských riek - na Kráľovej holi 1946 m n.m.

Skupina 30 ebikerov a niekoľkých turistov sa stretla zrána pri Pohostinstve pod Úbočou v dedinke Šumiac, kde sa nachádza požičovňa ebikov pod Kráľovou hoľou.

sumiac otvorenie 1Pre všekých boli pripravené dobroty z domácej kuchyne a ,,šumiacky welcome drink" s úvodným slovom majiteľa a organizátora otvorenia Petra Poláka, ktorý ako bonus objednal prekrásne slnečné počasie. A výlet sa mohol začať, a to stúpaním na vrchol s ďalšou zastávkou v zrekonštruovanej pravej horksej chate pod Kráľovou hoľou, odkiaľ e-bikeri pokračovali poľahky nahor a za necelú hodinku sa tešili z nádherných výhľadom na celé Horehronie, Liptov a Vysoké Tatry.
Na záver športovcov čakala v malebnej dedinke Šumiac prehliadka Šumiackej izby s ochutnávkou prvej jarnej žinčice a syrov, či prehliadka prvej Československej sauny a domáce hamburgery v Pohostinstve pod Kráľovou hoľou.

Fotogalériu si môžete pozrieť na www.ebikypodkralovouholou.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


REGIÓN HOREHRONIE
oblastná organizácia cestovného ruchu

Klaster Horehronie

združenie cestovného ruchu


Nám. gen. M.R. Štefánika 3
977 01 Brezno

Telefón: +421 911 633 119
E-mail: info@horehronie.sk

www.slovakia.travel

Aplikácia na GPX zadarmo

movingworld.de

Aplikácia na GPX zadarmo (Android)

GPX viewer

Copyright © 2018 Všetky práva vyhradené.